نقد و بررسی کیف های شکار و طبیعت

این مقاله یک راهنما برای خرید کوله مناسب برای شماست که توسط تیم کلبه طبیعت ترجمه و نوشته شده است

وقتی به شکار می روید ، احتمالاً وسایل زیادی را که لازم دارید با خود حمل می کنید ،.
به همین دلیل یک کوله پشتی شکار خوب ضروری است، کوله پشتی شکاری که شما انتخاب می کنید باید بتواند تمام لوازم شما را با سهولت جا دهد،این کیف باید دسترسی سریع به هر قسمت از کوله و یا چیزی که ممکن است در آنجا وجود داشته باشد داشته باشه،  کوله نباید بر شیوه حرکت و گشت زننی و یا هدف گیری شما تاثیر بگذارد.


1 _ کوله پشتی که شما انتخاب میکنید باید متناسب با جنسیت و قد و وزنتان باشد
به عنوان مثال مهره های ستون فقرات در اقایان و بانوان متفاوت است و اگر کوله پشتی مناسب انتخاب نشود میتواند در بلند مدت آسیب جدی وارد کند .
همان طور که میدانید واحد اندازه گیری کوله پشتی بر حسب لیتر است ، ( عددی که معمولا اخر اسم کوله و مدل آن می آید )
حجم کوله پشتی بر اساس مقدار وسایلی که قصد همراه داشتن آن را دارید محاسبه میشود ، به عوان مثال برای فعالیت های 1 روزه یا کمتر حجم کوله 15 الی 35 لیتر میتواند مناسب باشد ، البته بستگی نوع برنامه و شرایط محیطی نیز بستگی دارد .
فرق کوله پشتی مرداه با زنانه فقط تفاوت رنگ آنان نیست ، بلکه از نظر فیزیکی نیز با هم تفاوت دارد ، به عنوان مثال کوله پشتی های زنانه در قسمت پایین محل اتصال به لگن باید کاملا گودی کمر را پر کنند و توسط گیره ای که در انتهای کوله قرار دارد وزن کوله را تا مقدار زیادی کم کند .

2 _ کوله های جداشونده کوچک متصل به کوله 

دی پک یا کوله های کوچک جداشنونده متصل به کوله هستند که میتوان از آنها برای فعالیت های یک روزه استفاده کرد


 


 3 _ زیپ 

نحوه بازشدن کوله میتواند در انجام فعالیت ها تاثیر گذار باشد ، کوله پشتی ها معمولا به دو صورت باز میشوند ، یا از بالا توسط زیپ باز میشوند یا از وسط که به اصطلاح وسط بازشو هستند . دقت داشته باشید در کوله هایی با زیپ بالایی برای گرفتن وسیله ای که در انتهای کوله قرار دارد باید تمام وسایل را از کوله خارج کرد ، همین امر باعث شده که امروزه اکثر کوله های رو بورس وسط باز شو باشند یا اگر هم بالا باز شو بودند دارای دی پک باشند تا لوازم ظروری را در آنجا بگذارید .


4 _ برند و قیمت 
برند های زیر از کمپانی های معروف جهان در  زمینه تولید کوله ولوازم شکار محسوب میشوند
1 _  Deerhunter
2 _  Brandit


همچنین برند های زیر در زمینه تولید کوله های کوهنوردی حرف اول را میزنند
1 _ Deuter
2 _ Quechua
3 _ Pekynew

و در زمینه تاکتیکال و نظامی هم برند های زیر در راس قرار دارند
1 _ 511
2 _  Millitary
3 _ Pentagon


تمامی برند هایی که در بالا اشاره شده است قیمت هایی متعارف دارند و توجه داشته باشید که کوله پشتی جزو لوازم گران و ظروری محسوب میشود و یک کوله مناسب حداقل به مدت 5 سال برای شما کار میکند پس در خرید کوله مناسب کوتاهی نکنید.

5 _ کوله های شکاری معمولا دارای فرم آلومینیومی هستند تا هم مقاومت آن بالا باشد هم از نظر وزنی سبک باشد


کوله های شکاری نسبت به کوله های کوهنوردی اندازه ای بزرگتر دارند و حجم آنها معمولا از 55 لیتر شروع میشود تا 85 لیتر که بستگی به شرایط و برنامه اندازه آن متغیر است .


جهت خرید و مشاهده کوله های فروشگاه کلبه طبیعت اینجا کلیک کننید
نمایش :
عدم موجودی در انبار

کوله 65 لیتری راک ساک آمریکایی

(0)
0تومان

کوله 65 لیتری راک ساک آمریکاییUS GI Military Surplus Olive Drab Medium Alice Packحجم : 65 لیتر و قابلیت اضافه کردن 15 لیتر دیگر ساخت : آمریکاوزن : 1500 گرم دارای فرم آلومینیومی USGI جدا شونده دارای 3..

کوله بوشکرفت 45 لیتری ایتالیایی

(0)
350,000تومان

کوله بوشکرفت 45 لیتری ایتالیاییItalian Bushcraft bag حجم :  5 +40 لیتریجنس : برزنت ضد آب ساخت : ایتالیا دارای دو جیب در جلو درحد نوکوله ایتالیایی بوشکرفت ، یک کوله با دوام و زیبا برای بوشکرفتر ه..

کوله پشتی 17 لیتری صخره مدل Fit pack

(0)
190,000تومان

کوله پشتی17 لیتری  صخره مدل فیت پکFit pack bag of sakhreوزن :  465 گرم  ابعاد :  30x12x48 سانتی‌متر جنس : پلی استر حجم : 17 لیتر ساخت : ایران  دارای سیستم تهویه پشت برای تعر..

نمایش 1 تا 3 از 3 (1 صفحه)